Wystawa rzeźby i instalacji OSNOWA OD NOWA

Plener rzeźbiarski OSNOWA OD NOWA stał się jednym z wydarzeń uświetniających tegoroczny DZIEŃ MIASTA 2018 w dniu 8 września 2018. Artyści, rzeźbiarze Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi przez dwa miesiące tworzyli swoje formy przestrzenne inspirowane tkacką historią Konstantynowa Łódzkiego, ściśle związanego z przemysłem włókienniczym. Powstałe prace zostały wykonane z różnorodnych materiałów takich, jak kamień, drewno, stal, itp. Do projektu przystąpiły  również studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dzieci z Warsztatów FORMAT A4. Ekspozycję prac można oglądać przed Galerią OGRÓD SZTUKI i wchodzić swobodnie w przestrzeń wystawy, nie zakłócając jej przekazu. Dzięki temu możemy stać się jednością z trójwymiarowym wymiarem i go dowolnie interpretować. Dopełnieniem całości jest instalacja z elementami logotypu i herbu naszego miasta w nowoczesnej i nietuzinkowej odsłonie - aplikacji na siatce. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i artystom za wspaniałe pomysły oraz przekazanie mieszkańcom wartości kulturowych regionu w tak niezwykły sposób. Zapraszamy do oglądania wystawy i wtapianie się w przestrzeń ekspozycji, tak, aby  uzyskać prawidłowy odczyt rzeźb, obiektów i instalacji. Wydawnictwo, które powstało w związku z projektem PORTRET MIASTA III W RZEŹBIE I POEZJI 2018 oddaje piękno zawarte w literackim zapisie poetów Konstantynowa Łódzkiego i świadczy o jego historycznych tkackich walorach. Specyficzny dualizm, łączący różne dziedziny sztuki, tak ważnej dla rozwoju kultury narodowej i małych lokalnych środowisk.

Wystawa czynna 8-30 września 2018

Fotorelacja z wernisażu w dniu 8 września 2018