Wystawa poplenerowa XI Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej - spotkajmy się w powiecie piotrkowskim

4 kwietnia 2019 r. stał się dniem szczególnymi  dla wszystkich uczestników pleneru malarskiego 11 edycji PEJZAŻU MALOWANEGO ZIEMI ŁÓDZKIEJ -  spotkajmy się w powiecie piotrkowskim. Kolekcja 69 obrazów powstałych podczas letniego pleneru 2018 w urokliwym Wolborzu zagościła w Galerii  OGRÓD SZTUKI w Konstantynowie Łódzkim. Przybyli na wernisaż goście uświetnili swoją obecnością całość  wydarzenia kulturalnego Pan Robert Jakubowski Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Pan Łukasz Napieralski Zastępca Burmistrza Konstantynowa Łodzkiego, Przewodnicząca  Rady Pani Jadwiga Czekajewska, Sekretarz Miasta Pani Krystyna Fudała i Radna Miasta Pani Małgorzata Matyjak. Gość specjalny Dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury Kamila Dubilas-Boroń  przedstawiła wszystkim zgromadzonym, jak cenną inicjatywą  dla kultury była  możliwość poznania w pigułce  zarówno regionu piotrkowskiego, jak również wzajemna integracja  środowisk artystycznych. Wydarzenie poprowadził  dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie  Łódzkim Andrzej Cieślik, który  pokrótce przedstawił historię 10 poprzednich plenerów i opowiedział w jaki sposób doszło  do narodzin idei wojewódzkiego projektu artystycznego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Nowe media w sztuce szalenie popularne w obecnej rzeczywistości wypierają tradycyjne malarstwo sztalugowe. Tym bardziej cieszy fakt ogromnego zainteresowania projektem w całym województwie od 11 lat. Obecni na wystawie artyści i uczestniczki UTW , a także uczniowie  SP nr 1 oddziały gimnazjalne mogli poznać  proces twórczy powstawania obrazu w technikach farby olejnej i akrylowej. Bezcenny w procesie edukacyjnym jest również bezpośredni kontakt oraz rozmowa z samym artystą i ten zamysł przez organizatorów przedsięwzięcia został niewątpliwie osiągnięty.

ZAPRASZAMY bardzo serdecznie do oglądania i zwiedzania  wystawy w Galerii OGRÓD SZTUKI  tak, aby wartość  SZTUKI  była dostępna, zrozumiała i doceniana  przez wszystkich.

Kierownik Galerii OGROD SZTUKI,

Starszy Kustosz  mgr sztuki Wiesława Przybyło-Cieślik