Wystawa ETNO-DESIGN

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zrealizował projekt pn. ETNO-DESIGN w ramach Programu Łódzkiego Domu Kultury pn. WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DOJRZAŁEJ PRZYSTANEK 60+ - warsztaty twórcze.

Podsumowaniem, którego była wystawa w Galerii OGRÓD SZTUKI

w dniu 16 listopada 2017 o godz. 12.00

Gośćmi Galerii w tym dniu były słuchaczki UTW w Konstantynowie Łódzkim, członkinie Ludowego Zespołu NIESIĘCIN, nauczyciele i uczniowie szkół z Konstantynowa Łódzkiego i sympatycy Galerii Ogród Sztuki.

Wystawę otworzyli Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim - Andrzej Cieślik i Zastępca Dyrektora Łódzkiego Domu Kultury - Monika Matusiewicz.

Na wystawie zostały pokazane nowe formy etno, które powstał po warsztatach z twórczyniami z regionów: łowickiego, opoczyńskiego i sieradzkiego są to:

- Parawan metalowy - haft krzyżykowy z regionu sieradzkiego

- Stolik kawowy + 4 krzesła - wycinanka malowana z region łowickiego

- Tuniki, poncza inne części ubioru - malowane ręcznie na dzianinie detale z regionu opoczyńskiego. Ubiory były prezentowane przez same twórczynie z UTW

Zostały wyeksponowane kwiaty i serwetki wykonane przez uczestniczki w trakcie trzech  warsztatów, które odbyły się w Galerii OGRÓD SZTUKI w miesiącu październiku i listopadzie br.

Możemy również zobaczyć instalacje wykonane do projektów PETANKA 2013-2016.

Zachęcamy do zwiedzania wystawy, która będzie czynna przez listopad, grudzień, aż do początku stycznia 2018 r.

Fotorelacja z wernisażu 16 października 2017 w Galerii OGRÓD SZTUKI

Utworzono dnia 19.11.2017, 20:39