Wielkanocne Warsztaty Twórcze Papieroplastyki Ludowej

W czwartek 15 marca 2018 r. W Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbyły się Warsztaty Twórcze Papieroplastyki Ludowej. Do naszego miasta na zaproszenie dyrektora Andrzeja Cieślika przyjechały twórczynie z okolic Opoczna, Łowicza i Sieradza. Warsztaty zgromadziły osoby zainteresowane tworzeniem pisanek opoczyńskich malowanych woskiem, łowickich – wyklejanych wycinankami i kraszanek ozdabianych metodą drapania. Palmy Wielkanocne, które powstały na warsztatach z gałązek świeżych bazi, kolorowej bibuły i wstążek, cieszyły oczy uczestników spotkania studentek UTW, Warsztatów Terapii Zajęciowej ZGODA, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 1. Warsztaty i barwne dekoracje, są sygnałem zbliżających się wyjątkowych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH i inspiracją dla wszystkich, którym bliskie są tradycje ludowe.

Fotorelacja z wydarzenia kulturalnego

Utworzono dnia 02.04.2018, 20:51