Piotr Gryz

W 2006 ukończył studia na Wydziale Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej specjalność grafika i multimedia. W 2016 ukończył studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, kierunek grafika i rozpoczął studia doktoranckie – specjalność Sztuki projektowe. Od 2008 pracownik dydaktyczny Katedry Multimediów ASP w Łodzi. W latach 2008-2016 asystent w Pracowni Obrazu Komputerowego prof. Jacka Nowotarskiego. 2012 pracował również w pracowni animacji dr hab. Krzysztofa Rynkiewicza. Obecnie prowadzi pracownię Podstaw Mediów Cyfrowych oraz współpracuje z dr hab. Piotrem Ciesielskim w Pracowni Obrazu w Przestrzeni Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.
Wystawy zbiorowe i indywidualne:
2010 – Młoda animacja – Pracownia Kultury Współczesnej, Toruń
2011 – wystawa autorska Piotr Gryz – Grafika, Galeria Pod Napięciem, Łódź
2011 – 22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.
2012 – „Phantasmatic Journeys” Galerie Zero, Berlin; „Potencjał współczesnej Grafiki” – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi; „Wystawa Katedry Multimediów” w ramach obchodów 40-lecia wydziału Grafiki i Malarstwa – Muzeum Kinematografii w Łodzi
2013 – Wystawa Pracowni Obrazu Cyfrowego w galerii „Ogród Sztuki”.
2014 – Wystawa Pracowni Obrazu Cyfrowego w galerii „Ogród Sztuki”.
Udział w plenerach: 2014-2016 – VII-X Plener Malarski  Pejzaż malowany ziemi łódzkiej.

Prace pokazane podczas wystawy

Utworzono dnia 02.11.2017, 19:36