Magdalena Jaszczak-Birkowska

MAGDALENA JASZCZAK-BIRKOWSKA

Absolwentka Studium Techniki Teatralno-Filmowej w Łodzi, Studium Projektowania Wnętrz w Łodzi i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Łodzi – kierunek grafika komputerowa. Od lat z powodzeniem zgłębiająca różne formy, techniki i środki wyrazu.
W swojej karierze zawodowej udało jej się: w Wytwórni Kopii i Antyków podrabiać m.in. Jaja Fabergé, wykonywać biżuterię techniką Wire Wrapping, tworzyć obrazy przy pomocy akwareli, pasteli, kredek, czy farb olejnych. Projektuje ekskluzywne foldery reklamowe oraz wydawnictwa okazjonalne. Obecnie jest instruktorem plastyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie oraz prowadzi zajęcia z malarstwa w Gminnym Ośrodku Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Czasami też przebiera się w słowiańskie ciuchy i maluje twarze wojownikom lub prowadzi warsztaty robienia biżuterii. Od 2014 r. bierze regularnie udział w plenerach malarskich m.in. organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim pt. Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej.
Wystawy indywidualne:
2013 – Gminny Ośrodek Kultury z Biblioteką w Ksawerowie