"Łódzkie legendy w czarnym teatrze"

Zagadka rodowodu Łodzi i jej najdawniejszych lat, gdy była nieznaną wsią pośród puszczy, będzie tematem nowego spektaklu, którego premiera odbędzie się już w październiku.  Na podstawie baśni i legend zapoznamy mieszkańców województwa z historią wykorzystując nieznaną, rzadko wykorzystywaną w polskich teatrach formę ekspresji scenicznej – „Czarny Teatr”.

W ramach projektu „Łódzkie legendy w czarnym teatrze” grupy teatralne z Miejskiego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku pod okiem specjalistów stworzą scenariusz, scenografię i rekwizyty. Narratorzy udoskonalą formę przekazu poprzez ćwiczenia z dykcji. Aktor przeprowadzi warsztaty gry aktorskiej i pantomimy. Efekty dźwiękowe, muzyka, nagłośnienie i oświetlenie będzie przygotowane przez uczestników projektu pod okiem profesjonalistów.

koordynanator zadania: Mariusz Augustyniak, Aleksandra Lobka

"Łódzkie legendy w czarnym teatrze" jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu "Koalicje Kultury". "Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura"