Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

XI edycja

 

 


Na końcu tej strony został zamiszczony plik ze zdjęciami z gmin w powiecie piotrkowskim, które biorą udział w projekcie.


XI Plener malarski PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ – spotkajmy się w powiecie piotrkowskim

Rozpoczynamy  tegoroczną XI edycję PEJZAŻU MALOWANEGO ZIEMII ŁÓDZKIEJ – spotkajmy się w powiecie piotrkowskim 2018 r. Tym razem gospodarzem plenerowych działań będzie Starostwo Powiatowe  Piotrkowa Trybunalskiego, Miasto i Gmina Wolbórz, Gmina Czarnocin, Miasto i Gmina Sulejów, Gmina Rozprza i Gmina Aleksandrów. Organizatorzy projektu Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim i  Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego w porozumieniu z przedstawicielami starostwa i poszczególnych gmin, dokonali wyboru lokalizacji pleneru stacjonarnego w  Internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 107 w terminie 2-8 lipca 2018 r. dla 30-tu artystów. Artyści podobnie, jak to było w latach ubiegłych uczestniczą w plenerze stacjonarnym i otwartym.

Malarze z powiatu piotrkowskiego (plener otwarty) otrzymają niezbędne materiały do stworzenia prac malarskich – zgłoszenia indywidualne do Wolborskiego Centrum Kultury w terminie do 30. 04.2018 r. wraz z podaniem danych osobowych i krótkiej biografii – noty artystycznej, informacja tekstowa do 30 czerwca br. na adres Galerii OGRÓD SZTUKI przy ul. Jana Pawła II 9 w Konstantynowie Łódzkim 95-050, tel. koordynatora pleneru Elżbiety Kusińskiej - +4842 211 62 89

 Pozostali twórcy, uczestnicy pleneru otrzymają materiały na miejscu w siedzibie Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu. Każdy uczestnik pleneru jest zobowiązany do namalowania obrazu w formacie 100x80 w dowolnej technice: farby akrylowe lub farby olejne. W związku z prezentacją prac bezpośrednio na plenerze prace malarskie muszą być gotowe do ekspozycji z małą ewentualną korektą.

Harmonogram działań plenerowych:

  1. Plener stacjonarny – w terminie 2-8 lipca 2018 r., (dla 30 artystów) siedziba Internat przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 107.
  2. Plener otwarty – zgłoszenia artystów z powiatu piotrkowskiego w terminie do 30. 04.2018 r. do Wolborskiego Centrum Kultury.
  3. Przesłanie zgłoszenia wraz z podaniem danych osobowych i krótkiej biografii – noty artystycznej ( informacja tekstowa do 30 czerwca br.), adres Galerii OGRÓD SZTUKI przy ul. Jana Pawła II 9 w Konstantynowie Łódzkim 95-050, tel.+4842 211 62 89,  e- mail: galeria.konstantynow@gmail.com,  tel. do koordynatora pleneru p. Elżbiety Kusińskiej - 607 798 933. Zgoda na upowszechnianie danych osobowych i wizerunku oraz powstałego dzieła malarskiego na stronie organizatora MOK Konstantynów, Facebook – u i Instagramie.
  4. Obrazy z terenu powiatu piotrkowskiego zbieramy do dnia 27 lipca br. w WCK , a cała kolekcja zostanie przewieziona 30-31 lipca 2018 r. do Galerii OGRÓD SZTUKI  w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Jana Pawła II 9 – przygotowanie do prezentacji.
  5. Zdjęcia najbardziej charakterystycznych miejsc z poszczególnych gmin będą dostępne na stronie MOK od połowy czerwca.

Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się 07 września 2018 r. o godz. 17.00. w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury podczas Mixera Regionalnego 2018.

Andrzej Cieślik – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim


 

 

Zdjęcia z gmin powiatu piotrkowskiego

Utworzono dnia 02.06.2018, 23:08

ZAŁĄCZNIKI: