Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Zapraszamy na kolejny wyjazd z kulturą dostępną

Utworzono dnia 03.11.2017

Zapraszamy na wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi i Muzeum Sztuki w Łodzi 15 listopada 2017r.

Wizyta za teatralnymi kulisami może być niezapomnianą przygodą dla każdego. Wycieczki po teatrze są niepowtarzalną okazją, by stanąć na jednej z największych scen operowych w kraju i Europie, poczuć dreszcz emocji, którego na co dzień doświadczają artyści – artyści największej sławy.  W świecie teatralnych kulis jest jeszcze wiele ścieżek, które warto odkryć. Obecny budynek techniczny Teatru Wielkiego w Łodzi ma powierzchnię 5 294 m2, znajdują się w nim: magazyn kostiumów, który jest największą naszą garderobą mieszczącą ponad 55 tys. kostiumów, pracownia – malarska, zajmująca powierzchnię jak 2,5 boiska do siatkówki, krawiecka, szewska, na trasie nie zabraknie też perukarni oraz reprezentacyjnego foyer z jego weneckimi lustrami.

Warsztat w MS2 odbędą się w towarzystwie wystawy ATLAS NOWOCZESNOŚCI. Zapraszamy na zajęcia w najżywszym kontakcie z dziełami sztuki - nie w sali warsztatowej, ale bezpośrednio na galerii. Małych gości po III piętrach wystawy poprowadzą karty atlasu z różnymi wskazówkami lub zadaniami. Będą rysowanki i wyklejanki, ale także inne aktywności i mnóstwo podchwytliwych pytań. Odpowiedzi ułożą się w unikatowy atlas.

Zadanie „Dziecięca niepoważna wyobraźnia muzyczna – cykl wyjazdów dla zagrożonych wykluczeniem społecznym” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.