Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Wigilia Miejska 2018

Utworzono dnia 27.12.2018

Cykl wydarzeń związanych ze ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA – DO SZOPKI HEJ!!! Konstantynów Łódzki 2018

  1. Instalacja bożonarodzeniowa na Rynku Głównym Miasta Konstantynowa Łódzkiego DO SZOPKI HEJ !!! w formie „Szopki Krakowskiej” w miniaturze z żywymi zwierzątkami.
  2. Prezentacja lampionów w zabytkowym tramwaju 43 na rynku wykonanych przez szkoły i przedszkola oraz instytucje kulturalne naszego miasta.
  3. Wystawa prac plastycznych w Galerii OGRÓD SZTUKI – ANIOŁY BOŻEGO NARODZENIA, SZOPKA KRAKOWSKA, LAMPIONY. Kompozycje stworzone przez uczestników Warsztatów Plastycznych FORMAT A4 w wieku 5-15 lat i uczestniczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku FORMAT A3 oraz szkół i przedszkoli.
  4. WIGILIA MIEJSKA – spotkanie burmistrza Miasta Konstantynowa Łódzkiego z mieszkańcami przy wspólnym stole Wigilijnym na Rynku Głównym i biesiada przygotowana przez restauratorów oraz instytucje wspierające.

Instalacja bożonarodzeniowa oraz WIGILIA MIEJSKA została przygotowana pod patronatem burmistrza Miasta Konstantynowa Łódzkiego Roberta Jakubowskiego przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury, Galerię OGRÓD SZTUKI oraz Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów  Łódzki. Serdeczne podziękowania kierujemy do instytucji oświatowych i firm , które wsparły inicjatywę stworzenia instalacji świątecznej, przekazując materiały budowlane oraz potrawy na biesiadę  wigilijną dla mieszkańców naszego miasta.

Dziękujemy również zespołom wokalnym i muzycznym, które z nami kolędowały, a w szczególności za gościnny występ Kapeli Wuja Krzycha

 z Aleksandrowa Łódzkiego.

W tegorocznej szopce znajdowały się żywe zwierzątka baranki, kury , kaczki i króliki, elementy nierozłącznie związany z tradycją Bożego Narodzenia.

 

Osobom, które kolejny raz wsparły nas w ten świąteczny czas, jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

 

GALERIE:

Szopka i jej mieszkańcy 2018

Szopka i jej mieszkańcy 2018

Wigilia Miejska 2018

Wigilia Miejska 2018

Lampiony w Zabytkowym Tramwaju 2018

Lampiony w Zabytkowym Tramwaju 2018