Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

Kultura dostępna w Teatrze Wielkim i Muzeum Sztuki w Łodzi

Utworzono dnia 17.11.2017

15 listopada 2017r. grupa pięćdziesięciu dzieci i podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięła udział w wycieczce do instytucji kultury Łodzi. W świecie tajemniczych kulis Teatru Wielkiego odkryliśmy wiele ścieżek i zakamarków. Odwiedziliśmy budynek techniczny Teatru Wielkiego i znajdujący się w nim: magazyn kostiumów, który jest największą garderobą mieszczącą ponad 55 tys. kostiumów oraz pracownie malarską. Nie lada atrakcją było poruszanie po scenie z zapadniami.

Kolejnym etapem było Muzeum Sztuki MS2. Warsztaty odbyły się w najżywszym kontakcie z dziełami sztuki - nie w sali warsztatowej, ale bezpośrednio na galerii. Małych gości po piętrach wystawy poprowadziły animatorki z działu edukacji muzeum. Były rysowanki i wyklejanki, ale także inne aktywności i mnóstwo podchwytliwych pytań, niepozostawionych bez odpowiedzi. 

Wyjazd zorganizowano z ramach zadanie „Dziecięca niepoważna wyobraźnia muzyczna – cykl wyjazdów dla zagrożonych wykluczeniem społecznym” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

Kulisy Teatru Wielkiego i Muzeum Sztuki w Łodzi

Utworzono dnia 17.11.2017, 13:49