Nowości
Osiągnięcia dzieci i młodzieży
Stypendia artystyczne otrzymali:
  1. Hanna Ciszyk
  2. Gabriel Gawryszak
  3. Ewa Kolasa
  4. Weronika Młynarczyk
  5. Alicja Rumowicz
  6. Jagoda Ucińska
Zostały wręczone 20 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w Urzędzie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim

Laureaci i finaliści konkursów artystycznych w roku kulturalnym 2016/2017


Warsztaty Plastyczne FORMAT A4
  1. NagrodaLena Sobolewska (7 lat) w konkursie plastycznym „Morskie opowieści”, Rzeszów 2016.
  2. Wyróżnienie – Jakub Sobczak ( 6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym karta świąteczna „Boże Narodzenie, Nowy rok”, Pabianice 2016.
  3. II Nagroda  Hanna Grabowska ( 7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioły muśnięcie skrzydeł”, Wałbrzych 2016.
  4. Wyróżnienie – Angelika Grabowska (8 lat ) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Karta świąteczna Boże Narodzenie - Nowy rok”, Świdnica 2016.
  5. Nominacja – Hanna Lehmann ( 8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Karta świąteczna Boże Narodzenie - Nowy rok”, Świdnica 2016.
  6. Nominacja – Hanna Lehmann (8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Do czego może służyć morze” , Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Warszawa 2016.
  7. Nominacja – Jagoda Ucińska (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Do czego może służyć morze”, Warszawa 2016.
  8. Nominacja – Hanna Ucińska (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Do czego może służyć morze”, Warszawa 2016.
  9. Nominacja – Alicja Rumowicz ( 7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Do czego Może służyć morze”, Warszawa 2016.
  10. Nominacja – Klaudia Łukaszewska (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Do czego morze służyć może”, Warszawa 2016
  11. Nominacja – Gabriel Gawryszczak (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Do czego morze służyć może”, Warszawa 2016.
  12. Nominacja – Ewa Kolasa (11 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szlakiem orlich gniazd”, Częstochowa 2017.
  13. Nominacja – Natalia Sobczyńska (6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ W kwitnącym ogrodzie”, Nałęczów 2017.
  14. II NagrodaGaja Płusa (6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”, Płock 2017.
  15. II NagrodaHanna Ciszyk (8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”, Płock 2017 .
  16. Nominacja – Iga Ciszyk (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”, Płock 2017 .
  17. Nominacja – Stanisław Grabowski (8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”, Płock 2017 .
  18. Wyróżnienie – Alicja Rumowicz (7 lat) w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zajączki, baranki, pocztówki wielkanocne.”, Białystok 2017 r.
  19. Wyróżnienie – Ewa Kolasa (11 lat) w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zajączki, baranki, pocztówki wielkanocne.”, Białystok 2017 r.
  20. Nominacja – Gabriel Gawryszczak (7 lat) do wystawy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.„Anioł 2017”, Dorożkarnia, Warszawa 2017 r.
  21. Wyróżnienie – Ewa Kolasa (11 lat) w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Anioł mój dobry duch” Wąbrzeźno 2017 r.
  22. NagrodaOliwia Krygier (8 lat) w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wesołego Alleluja”, Wola Zgłobieńska.
  23. NagrodaLena Dziwisińska (5 lata) w regionalnym konkursie plastycznym pt.” Wiosenny pejzaż”, Rzgów 2017.
  24. II NagrodaLaura Leek (5 lat) w regionalnym konkursie plastycznym pt.” Wiosenny pejzaż”, Rzgów 2017.
  25. III NagrodaLena Dziwisińska (5 lata) w 17 Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Człowiek w ruchu”, Pabianice 2017.
  26. Nominacja – Iga Ciszyk (7 lat) w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  27. Nominacja – Oliwia Krygier (8 lat) w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  28. Nominacja – Hanna Grabowska (10 lat) w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  29. Nominacja – Hanna Ucińska (9 lat) w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  30. Nominacja – Alicja Rumowicz (8 lat) w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  31. Nominacja – Natalia Młynarczyk (7 lat)w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  32. Nominacja – Alicja Leek (8 lat)w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  33. Nominacja – Lena Sobolewska (7 lat)w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  34. Nominacja – Agata Woźniak (7 lat) w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  35. Nominacja – Natalia Wawrzyniak (8 lat)w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Natura darem bezcennym” Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2017 r.
  36. Wyróżnienie – Julia Welnic (9 lat) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny – Wielkanoc”, Izabelin 2017 r.
  37. Wyróżnienie – Jagoda Ucińska (9 lat) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny –Boże Narodzenie”, Izabelin 2017 r.
  38. Wyróżnienie – Aniela Gawryszczak (10 lat ) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny –Boże Narodzenie”, Izabelin 2017 r.
  39. NagrodaLaura Leek (6 lat) w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Mama jak z obrazka”, Lubin 2017 r.
  40. Wyróżnienie – Iga Ciszyk (7 lat) w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Mama jak z obrazka”, Lubin 2017 r.
  41. Finalista – Liliana Dądziak (11 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  42. Finalista – Maria Niedzielska (8 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  43. Finalista – Stanisław Grabowski (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  44. Finalista – Alicja Rumowicz (8 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  45. Finalista – Maja Kozłowska (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  46. Finalista – Oliwia Janik (7 lat) w XXII Między narodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  47. Finalista – Antonina Grek (10 lat) w XXII Między narodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  48. Finalista – Gabriel Gawryszczak (8 lat) w XXII Między narodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  49. Finalista – Natalia Młynarczyk (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  50. Finalista – Weronika Młynarczyk (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  51. Finalista – Gabriela Przyrowska (10 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  52. Finalista – Agata Woźniak (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  53. Finalista – Lena Sobolewska (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  54. Finalista – Natalia Młynarczyk (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Boże Narodzenie 2016, Izabelin 2016 r.
  55. Finalista – Paulina Jeżewicz (6 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  56. Finalista –Gabriela Krzewińska (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  57. Finalista – Maja Kozłowska (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  58. Finalista – Hanna Sulak (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  59. Finalista – Liliana Dądziak (11 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  60. Finalista – Alicja Leek (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  61. Finalista – Agata Woźniak (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  62. Finalista – Amelia Augustyniak (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  63. Finalista – Natalia Wawrzyniak (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  64. Finalista – Klaudia Bujnowicz (10 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  65. Finalista – Gaja Płusa (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  66. Finalista – Hanna Ucińska (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  67. Finalista – Ewa Kolasa (11 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  68. Finalista – Maria Powideł (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  69. Finalista – Oliwia Janik (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  70. Finalista – Daria Szczepaniak (7 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  71. Finalista – Oliwier Augustyniak (8 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  72. Finalista – Stanisław Grabowski (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  73. Finalista –Oliwia  Krygier (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  74. Finalista – Amelia Uchańska (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.
  75. Finalista – Klaudia Łukaszewska (9 lat) w XXII Międzynarodowym Konkursie plastycznym „KLUCZ DO OJCZYZNY” Polski rok – Wielkanoc 2017, Izabelin 2017 r.



        



Piętnastoletnia Angelika Kołodziej z Konstantynowa Łódzkiego, uczennica Gimnazjum nr 1 zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ „The IQNet"  

w THE INTERNATIONAL ENVIRONMENTAL CHILDREN'S DRAWING CONTEST w Tokio. Na konkurs plastyczny do stolicy Japonii nadesłano 17197 prac z 94 krajów.






 Nagroda dla Angeliki Kołodziej w Bułgarii!

Angelika Kołodziej zdobyła kolejną międzynarodową nagrodę w dziedzinie rysunku i malarstwa. Tym razem jest to Złota Nagroda w Międzynarodowym Konkursie "The World Competition For Children's Drawings"
w Bułgarii.

Gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.

























Osiągnięcia artystyczne Warsztatów Plastycznych FORMAT A4 w roku kulturalnym 2015/2016


Dzieci i młodzież, działający twórczo w roku szkolnym 2015/2016 na Warsztatach Plastycznych "FORMAT A4" w Galerii OGRÓD SZTUKI (trzy grupy wiekowe 4-12 lat), wzięli udział w 36 konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych. 

Łącznie zdobyli 47 nagród, wyróżnień i nominacji:
1. Wyróżnienie - Jagoda Ucińska (8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie "Wakacje", Jelenia Góra
2. Wyróżnienie - Hanna Ucińska (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie "Wakacje", Jelenia Góra
3. Nagroda - Weronika Młynarczyk (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mój przyjaciel miś", Kraków 2015
4. II nagroda - Jagoda Ucińska (8lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pocztówka do Świętego Mikołaja", Klub Kultury "Zastów", Warszawa 2015
5. Nagroda - Katarzyna Lisiak (12 lat) w Regionalnym Konkursie Graficznym "Czerń i biel - Ptaki dziwaki", Zgierz 2015
6. Nagroda - Oliwia Gańczarczyk (8lat) w Regionalnym Konkursie Graficznym "Czerń i biel - Ptaki dziwaki", Zgierz 2015
7. Wyróżnienie - Oliwia Janik (6 lat) w Regionalnym Konkursie Graficznym "Czerń i biel - Ptaki dziwaki", Zgierz 2015
8. Nominacja - Liliana Dądziak (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wakacje pod żaglami", BOK Łódź
9. Nominacja - Szymon Sudak (11 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wakacje pod żaglami", BOK Łódź
10. Nominacja - Ewa Kolasa (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wakacje pod żaglami", BOK Łódź
11. Nominacja - Aniela Gawryszczak (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Wakacje pod żaglami", BOK Łódź 2016
12. Wyróżnienie - Jagoda Ucińska (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Niebo  w kolorze - spotkanie z zorzą polarną", Płock 2016
13. Nagroda - Hanna Lehmann  w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne 2016", Płock
14. Wyróżnienie - Amelia Uchańska (6 lat) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Wielcy znani i nie znani - twórczość Vincentego van Gogha", Rybnik 2016
15. Nominacja - Amelia Stępniewska (6 lat) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Wielcy znani i nie znani - twórczość Vincentego van Gogha", Rybnik 2016
16. Wyróżnienie - Oliwia Janik (6 lat) w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne", Płock 2016
17. Wyróżnienie - Amelia Stępniewska (7 lat) w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „"radycje Wielkanocne", Płock 2016
18. Wyróżnienie - Alicja Leek (7 lat) w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne",  Płock 2016
19. Wyróżnienie - Jagoda Ucińska (9 lat) w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Szlakiem orlich gniazd", Częstochowa 2016
20. Wyróżnienie - Alicja Leek (7 lat) w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Szlakiem orlich gniazd", Częstochowa 2016
21. Wyróżnienie - Maja Kozłowska (9 lat) w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Szlakiem orlich gniazd", Częstochowa 2016
22. Wyróżnienie - Aniela Gawryszczak (9 lat) w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Szlakiem orlich gniazd", Częstochowa 2016
23. Wyróżnienie - Alicja Rumowicz (6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Człowiek w ruchu", Pabianice 2016
24. I Nagroda - Iga Ciszyk (6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Człowiek w ruchu", Pabianice 2016
25. Wyróżnienie - Alicja Rumowicz (6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kwiat dziełem doskonałym", Polkowice Śląskie 2016
26. Wyróżnienie - Alicja Leek (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kwiat dziełem doskonałym", Polkowice Śląskie 2016
27. Wyróżnienie - Weronika Młynarczyk (6 lat) w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zabierz mnie tam wyobraźnią", Głowno 2016
28. Nagroda - Marcel Funkowicz (6 lat) w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zabierz mnie tam wyobraźnią", Głowno 2016
29. I Nagroda - Szymon Sudak (12 lat) w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Pabianice i okolice – moja mała ojczyzna", Pabianice 2016
30. I Nagroda - Iga Ciszyk (6 lat) w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Pabianice i okolice – moja mała ojczyzna", Pabianice 2016
31. Wyróżnienie - Daria Michalak (6 lat) w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Pabianice i okolice – moja mała ojczyzna", Pabianice 2016
32. Wyróżnienie - Natalia Sobczyńska (kat. do 6 lat) w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Radość dzieciństwa – portret mojego przyjaciela", Nadarzyn 2016
33. Finalista - Hanna Lehmann (działanie w trakcie ferii) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
34. Finalista - Katarzyna Lehmann (działanie w trakcie ferii) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
35. Wyróżnienie - Daria Michalak (6 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
36. Wyróżnienie - Aniela Gawryszczak (8 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
37. Wyróżnienie - Alicja Rumowicz (6 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
38. Wyróżnienie - Gabriela Gawryszczak (6 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
39. Wyróżnienie - Lilianna Dądziak (10 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
40. Wyróżnienie - Ewa Kolasa (10 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
41. Wyróżnienie - Jagoda Ucińska (8 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
42. Wyróżnienie - Alicja Leek (7 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
43. Wyróżnienie - Oliwia Krygier (7 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
44. Wyróżnienie - Hanna Lehmann (5 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
45. Wyróżnienie - Hanna Ciszyk (7 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
46. Wyróżnienie - Natalia Sobczyńska (5 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Klucz do ojczyzny. Polski rok - Wielkanoc 2016", Izabelin 
47. Nagroda - Natalia Młynarczyk (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kwiat na każdą okazję", Przemyśl 2016

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zajęć niebywałych osiagnięć i zdobycia rekordowej liczby nagród.



Jednocześnie zapraszamy na wakacyjną przygodę (lipiec, sierpień) w Galerii "Ogród Sztuki" w każdy wtorek od godz. 10.00 do 12.00. 
 
Osiągnięcia artystyczne WARSZTATY PLASTYCZNE „Format A4”   w roku kulturalnym 2015/2016 Dzieci i młodzież działająca twórczo w roku szkolnym 2015/2016 na Warsztatach Plastycznych „Format A4” (trzy grupy wiekowe 4-12 lat) w Galerii „Ogród Sztuki” w Konstantynowie Łódzki, wzięły udział w 36 konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych. Łącznie zdobyliśmy 47 nagród, wyróżnień i nominacji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zajęć niebywałego osiągnięcia i zdobycia rekordowej liczby nagród.  Zapraszamy jednocześnie na wakacyjną przygodę (lipiec, sierpień) w Galerii „Ogród Sztuki” w Konstantynowie Łódzkim w każdy wtorek od godz.10.00 do 12.00. WARSZTATY PLASTYCZNE „Format A4” (4 – 12 lat) – wyniki: 1.	Wyróżnienie – Jagoda Ucińska (8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje” Jelenia Góra, Warsztaty Plastyczne „Format A4”. 2.	Wyróżnienie – Hanna Ucińska (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje” Jelenia Góra, Warsztaty Plastyczne „Format A4”. 3.	Nagroda – Weronika Młynarczyk (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój przyjaciel miś”, Kraków 2015. 4.	II Nagroda – Jagoda Ucińska (8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka do Św. Mikołaja”, Klub Kultury „Zastów”, Warszawa 2015. 5.	 Nagroda – Katarzyna Lisiak (12 lat) w regionalnym Konkursie Graficznym „Czerń i biel – Ptaki dziwaki”, Zgierz 2015. 6.	Nagroda – Oliwia Gańczarczyk (8 lat) w regionalnym Konkursie Graficznym „Czerń i biel – Ptaki dziwaki”, Zgierz 2015. 7.	Wyróżnienie – Oliwia Janik (6 lat) w regionalnym Konkursie Graficznym „Czerń i biel – Ptaki dziwaki”, Zgierz 2015. 8.	Nominacja – Liliana Dądziak (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wakacje pod żaglami”, BOK Łódź. 9.	Nominacja – Szymon Sudak (11 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wakacje pod żaglami”, BOK Łódź. 10.	Nominacja – Ewa Kolasa (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wakacje pod żaglami”, BOK Łódź. 11.	Nominacja – Aniela Gawryszczak (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wakacje pod żaglami”, BOK Łódź 2016. 12.	Wyróżnienie – Jagoda Ucińska (9 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Niebo  w kolorze – spotkanie z zorzą polarną”, Płock 2016. 13.	Nagroda – Hanna Lehmann  w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym   „Tradycje Wielkanocne 2016”, Płock. 14.	Wyróżnienie – Amelia Uchańska (6 lat) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wielcy znani i nie znani – twórczość Vincentego van Gogha”, Rybnik 2016. 15.	Nominacja – Amelia Stępniewska (6 lat) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wielcy znani i nie znani – twórczość Vincentego van Gogha” , Rybnik 2016. 16.	Wyróżnienie – Oliwia Janik (6 lat) w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”, Płock 2016. 17.	Wyróżnienie – Amelia Stępniewska (7 lat) w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”, Płock 2016. 18.	Wyróżnienie – Alicja Leek (7 lat) w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tradycje Wielkanocne”,  Płock 2016. 19.	Wyróżnienie – Jagoda Ucińska (9 lat) w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szlakiem orlich gniazd”, Częstochowa 2016. 20.	Wyróżnienie – Alicja Leek (7 lat) w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szlakiem orlich gniazd”, Częstochowa 2016. 21.	Wyróżnienie – Maja Kozłowska (9 lat) w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szlakiem orlich gniazd”, Częstochowa 2016. 22.	Wyróżnienie – Aniela Gawryszczak (9 lat) w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Szlakiem orlich gniazd”, Częstochowa 2016. 23.	Wyróżnienie – Alicja Rumowicz (6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Człowiek w ruchu”, Pabianice 2016. 24.	I Nagroda – Iga Ciszyk (6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Człowiek w ruchu”, Pabianice 2016. 25.	Wyróżnienie – Alicja Rumowicz  (6 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kwiat dziełem doskonałym”, Polkowice Śląskie 2016. 26.	Wyróżnienie – Alicja Leek (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kwiat dziełem doskonałym”, Polkowice Śląskie 2016. 27.	Wyróżnienie – Weronika Młynarczyk (6 lat) w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zabierz mnie tam wyobraźnią”, Głowno 2016. 28.	Nagroda – Marcel Funkowicz (6 lat) w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zabierz mnie tam wyobraźnią”, Głowno 2016. 29.	I Nagroda – Szymon Sudak (12 lat) w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Pabianice i okolice – moja mała ojczyzna”, Pabianice 2016. 30.	I Nagroda – Iga Ciszyk (6 lat) w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Pabianice i okolice – moja mała ojczyzna”, Pabianice 2016. 31.	Wyróżnienie – Daria Michalak (6 lat) w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Pabianice i okolice – moja mała ojczyzna”, Pabianice 2016. 32.	Wyróżnienie – Natalia Sobczyńska (kat. do 6 lat) w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Radość dzieciństwa – portret mojego przyjaciela”, Nadarzyn 2016. 33.	Finalista – Hanna Lehmann (działanie w trakcie ferii) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 34.	Finalista – Katarzyna Lehmann (działanie w trakcie ferii ) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 35.	Wyróżnienie – Daria Michalak (6 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 36.	Wyróżnienie – Aniela Gawryszczak (8 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 37.	Wyróżnienie – Alicja Rumowicz (6 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 38.	Wyróżnienie – Gabriela Gawryszczak (6 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 39.	 Wyróżnienie – Lilianna Dądziak (10 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 40.	 Wyróżnienie – Ewa Kolasa (10 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 41.	Wyróżnienie – Jagoda Ucińska (8 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 42.	 Wyróżnienie – Alicja Leek (7 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 43.	 Wyróżnienie – Oliwia Krygier (7 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 44.	 Wyróżnienie – Hanna Lehmann (5 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 45.	 Wyróżnienie – Hanna Ciszyk (7 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 46.	Wyróżnienie – Natalia Sobczyńska (5 lat) w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do ojczyzny” Polski rok – Wielkanoc 2016, Izabelin 2016 r. 47.	Nagroda – Natalia Młynarczyk (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kwiat na każdą okazję”, Przemyśl 2016 r. Kierownik i Starszy Kustosz Galerii „Ogród Sztuki” oraz instruktor mgr sztuki Wiesława Przybyło-Cieślik.  Koordynator działań artystycznych i instruktor mgr sztuki Elżbieta Kusińska.  

UTALENTOWANI Z KONSTANTYNOWA W PŁOCKU, LEGNICY, RYBNIKU, SŁUPSKU, IZABELINIE, ŁODZI  I  PABIANICACH
Prace malarskie, rysunkowe i fotograficzne zostały wysoko ocenione w międzynarodowych, ogólnopolskich i  konkursach artystycznych. 
Uczestnicy Warsztatów Plastycznych „Format A4” i młodzież z Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim wzięła udział w wielu przedsięwzięciach 
mających na celu promocję naszego miasta, jak również rozwój wyobraźni i autokreacji. Kompozycje wielotematyczne dotyczyły  zarówno Świąt Wielkanocnych, 
jak również wielkich postaci kultury oraz sztuki  np. Vincenty van Gogh, Stanisław Ignacy Witkiewicz, czy Józef Piłsudski. Zastosowane techniki 
począwszy od farb akrylowych po akwarele i rysunek, wzbogaciły wyraz artystyczny realizacji barwnych i zdobyły uznanie jury w  PŁOCKU, LEGNICY, RYBNIKU, SŁUPSKU, IZABELINIE, ŁODZI  I  PABIANICACH. Gratulujemy dzieciom i młodzieży życząc kolejnych wspaniałych prac.
Osiągnięcia dzieci z Warsztatów Plastycznych „Format A4” i młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
*Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witkacy i ja”, Słupsk
II Nagroda – Adrian Rybarczyk Gimnazjum nr 1
III Nagroda – Angelika Kołodziej Gimnazjum nr 1
* Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wielcy znani i nieznani – Vincenty van Gogh”, Rybnik
Wyróżnienie – Amelia Uchańska, Amelia Stępniewska Warsztaty Plastyczne Format A4
Wyróżnienie – Dawid Kubicki Gimnazjum nr 1 
Nominacje do wystawy – Amelia Stępniewska Warsztaty Plastyczne Format A4
Nominacje do wystawy – Julia Sznej  Gimnazjum nr 1
*Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Tradycje wielkanocne 2016” , Legnica
Małgorzata Stachura – Gimnazjum nr 1
*Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wielkanoc 2016” , Płock
Zuzanna Szczerba – Gimnazjum nr 1
*Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „ Światło wieczorową porą”, Pabianice
Adam Pokora – Gimnazjum nr 1
*Wojewódzki konkurs literacko-fotograficzno- plastyczny „ Józef Piłsudski – Z Bezdan do Nieświeża”, Łódź
II Nagroda – Grzegorz Michalski  Gimnazjum nr 1
III Nagroda – Angelika Kołodziej Gimnazjum nr 1
III Nagroda – Dawid Kubicki Gimnazjum nr 1



Wyniki XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Wakacje pod żaglami” 
2016-02-25 Bałucki Ośrodek Kultury na Żubardzkiej  w Łodzi.

W XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt„ Wakacje pod żaglami” zorganizowanym przez Bałucki Ośrodek Kultury na Żubardzkiej  w Łodzi pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia , Kuratora Oświaty w Łodzi Jana Kamińskiego i Redaktora Naczelnego Gazety „Żagle” Waldemara Hechlika, wzięło udział 15 dzieci i młodzieży z Konstantynowa Łódzkiego. Prace plastyczne w formacie A3 zgodnie z regulaminem konkursu dotyczyły wrażeń związanych z wakacjami i transpozycją ich na papier w różnorodnych technikach. Artystyczne wizje małych twórców zdobyły uznanie jury, które przyznało 7 nominacji i 2 nagrody główne.

Laureatami konkursu zostali:

II Nagroda – Angelika Kołodziej ( 14 lat) Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim

Wyróżnienie – Dawid Kubicki ( 15 lat) Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim

Finaliści – nominowani:

Lilianna Dądziak ( 9 lat) Warsztaty Plastyczne Format „A4”

Ewa Kolasa ( 9 lat) Warsztaty Plastyczne Format „A4”

Aniela Gawryszczak ( 7 lat) Warsztaty Plastyczne Format „A4”

Szymon Sudak ( 11 lat) Warsztaty Plastyczne Format „A4”

Mateusz Majchrzak ( 15 lat) Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim

Dziękujemy organizatorom przedsięwzięcia za pomysł, by w trakcie zimowej zawieruchy powracać do wspomnień wakacyjnych i dzielić się swoimi wrażeniami z innymi w specyficzny malarski sposób.  Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu odbędzie się w BOK „Na Żubardzkiej” 5 marca o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!!!





Laureatki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Anioł 2016” „Dorożkarnia”, Warszawa
Laureatkami ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Anioł 2016” „Dorożkarnia” w Warszawie zostały:
Nagroda w kategorii 12 -15 lat Weronika Pacyniak , Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
Nominacja do wystawy  w kategorii 7-9 lat Ewa Kolasa Warsztaty Plastyczne „Format A4”. 
Serdecznie gratulujemy i przekazujemy informacje od organizatorów konkursu.
Zapraszam wszystkich laureatów, rodziców  i opiekunów na finał, otwarcie wystawy oraz wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu do Dorożkarni (ul. Siekierkowska 28, Warszawa) w dniu 5.03.2016 r.(sobota).
Impreza zacznie się o godz. 14.30. Podczas imprezy przewidujemy atrakcje dla gości.








SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH I OSIĄGNIĘĆ W  I PÓŁROCZU 2015/2016
Galeria „Ogród sztuki” prowadzi działalność wystawienniczą i edukacyjną dla dzieci i młodzieży z całego miasta oraz artystów zaprzyjaźnionych 
z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Konstantynowie Łódzkim tworzących w naszym regionie, jak również w Polsce, Francji, Białorusi i w Stanach Zjednoczonych. 
Od września tego roku otworzyliśmy w galerii 3 wystawy : „Niebo i ziemia” – malarstwo prof. Leszka Misiaka z Krakowa, 4/4 – wystawa rodzinna 
Państwa Łuczaków artystów ze Zgierza, i „Wiejskie świętowanie”- wystawę z kolekcji Działu Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionu  Łódzkiego Domu Kultury. Galeria jest miejscem działań twórczych młodego pokolenia dzieci i młodzieży z Konstantynowskich szkół i przedszkoli. Tworzą oni cztery  nieformalne grupy rozwijając swoje twórcze umiejętności w każdy wtorek i środę. Jest to oko 58 osób, które ucząc się technik plastycznych realizują prace malarsko-graficzne na różnego rodzaju konkursy regionalne, ogólnopolskie i międzynarodowe. Od października 2015 wzięliśmy udział w 14 konkursach zdobywając łącznie:
10 Nagród głównych, 5 wyróżnień i 11 nominacji. Stypendia artystyczne burmistrza miasta Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza w sesji zimowej 
otrzymali Jagoda Ucińska, Hanna Ucińska, Aniela Gawryszczak, Gabriel Gawryszczak, Dawid Kubicki, Aleksandra Bieńkowska, Angelika Kołodziej i Karolina Witkowska. Gratulujemy młodym utalentowanym dzieciom i młodzieży z grupy artystycznej Gimnazjum nr 1uczestniczących we wszystkich działaniach 
edukacyjno-artystycznych Galerii „Ogród sztuki” życząc kolejnych sukcesów.

Konkursy artystyczne plastyczno-fotograficzne w roku szkolnym 2015/2016 Warsztaty Format A4
1.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”  (10 u. Gimnazjum nr 1)
2.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, Muzeum w Bielsku Podlaskim (20 prac)
3.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spotkanie z martwa naturą”. Wieluń (7 prac)
4.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Portret”, Sieradz (5 prac.)
5.Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Szlakiem gotyku ceglanego”, Fundacja Prawobrzeże, Szczecin (1 praca)
6.Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lato, lato zostań dłużej”, BOK Łódź
7.Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Ptaki Wodne”, Gdańsk, Polskie Towarzystwo Fotograficzne (1 zestaw fotografii)
8.Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Sztuka Natury”, Toruński Ogród Zoologiczny (12 zestawów fotograficznych – uczniowie gimnazjum nr 1)
9.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Grafikalia”, MOK Głowno (5 prac WP „Format A4”)
10.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Grafika2015”. MDK „Pod Akacją” w Lublinie (5 prac)
11.Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Etnoklimaty – Podpatrzone w naturze”, Toruń, Muzeum Etnograficzne (1 zestaw zdjęciowy – Gimnazjum nr 1)
12.Ogólnopolski Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży, Konkurs Plastyczny „Moje pasje i fascynacje”, Gorzów Wielkopolski (6 prac)
13.IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ‘Śladami Leona Wyczółkowskiego – pejzaż w twórczości artysty” Muzeum w Bydgoszczy (3 zestawy zdjęciowe)
14.Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” (5 uczestników)

Wyniki:
1.Nagroda – Angelika Kołodziej (14 lat) Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży, Konkurs Plastyczny „Moje pasje i fascynacje”, Gorzów Wielkopolski
2.Nagroda – Kamila Zabłocka ( 15 lat) Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży, Konkurs Plastyczny „Moje pasje i fascynacje”, Gorzów Wielkopolski
3.Wyróżnienie – Katarzyna Krysztofowicz ( 15 lat) Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży, Konkurs Plastyczny „Moje pasje i fascynacje”, Gorzów Wielkopolski
4.agroda – Angelika Kołodziej ( 14 lat) Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje”, Jelenia Góra
5.Nominacja – Zuzannna Szczerba w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Szlakiem gotyku ceglanego”, Fundacja Prawobrzeże, Szczecin
6.Nominacje w Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lato, lato zostań dłużej”, BOK Łódź. Aleksandra Bieńkowska, Angelika Kołodziej, Dawid Kubicki, Patrycja Nowak, Małgorzata Stachura, Katarzyna Krysztofowicz. ( 6)
7.II Nagroda – Dawid Kubicki ( 15 lat) Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Spotkanie z martwa naturą”, Wieluń
8.I Nagroda – Angelika Kołodziej (14 lat) Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „ Biotechnika a ochrona środowiska”, konkurs interdyscyplinarny Uniwersytet Zielonogórski 2015
9.Wyróżnienie – Aleksandra Dobrosińska ( 15 lat) Gimnazjum nr 1 w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka do Św. Mikołaja” , Klub Kultury „Zastów”, Warszawa 2015
10.Nagroda – Angelika Kołodziej (14 lat) Gimnazjum nr w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Karta Świąteczna -Boże Narodzenie – Nowy Rok”, Pabianice 2015
11.Nominacja – Dawid Kubicki (15 lat) IX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ‘Śladami Leona Wyczółkowskiego – pejzaż w twórczości artysty” Muzeum w Bydgoszczy
12.Nominacja – Karolina Jóźwiak (15 lat) w Międzynarodowym Konkurs Fotograficzny „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” , Lublin 2015
13.Nominacja – Patrycja Nowak (15 lat) w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” , Lublin 2015
14.Nominacja – Julia Kuklińska (15 lat) w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii” , Lublin 2015

WARSZTATY PLASTYCZNE „Format A4” 
Wyniki:
1.Wyróżnienie  - Jagoda Ucińska (8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje” Jelenia Góra ,  Warsztaty Plastyczne „ Format A4”
2.Wyróżnienie  - Hanna Ucińska (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje” Jelenia Góra, Warsztaty Plastyczne „ Format A4”
3.Nagroda – Weronika Młynarczyk (7 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój przyjaciel miś”, Kraków 2015
4.II Nagroda – Jagoda Ucińska (8 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka do Św. Mikołaja” , Klub Kultury „Zastów”, Warszawa 2015
5.Nagroda – Katarzyna Lisiak (12 lat) w regionalnym Konkursie Graficznym „Czerń i biel – Ptaki dziwaki”, Zgierz 2015
6.Nagroda – Oliwia Gańczarczyk(8 lat) w regionalnym Konkursie Graficznym „Czerń i biel – Ptaki dziwaki”, Zgierz 2015
7.Wyróżnienie – Oliwia Janik(6 lat) w regionalnym Konkursie Graficznym „Czerń i biel – Ptaki dziwaki”, Zgierz 2015


Plastyczny MIŚ WERONIKI MŁYNARCZYK SPODOBAŁ SIĘ W KRAKOWIE                                                                                                                    
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mój przyjaciel miś"  w Krakowie nagrodę zdobyła Weronika Młynarczyk z Warsztatów Plastycznych "Format A4". 
Weronika wykorzystując kolorowe tusze i pastele tłuste, namalowała wizję swojego ukochanego pluszaka na formacie A3. 
Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury 29 listopada w Krakowie z okazji Międzynarodowego Dnia Misia. Gratulujemy!!!


Fotograficzny PTAKI WODNE KAROLINY WITKOWSKIEJ                                                                                       
Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Ptaki wodne" została konstantynowianka Karolina Witkowska uczennica Gimnazjum Nr 1. 
Organizatorem konkursu był Gdański Oddział PTTK, a jurorzy ocenili 221 prac fotograficznych 64 autorów. Zdjęcia wykonane przez Karolinę 
dotyczyły życia ptaków, a najciekawsze z nich  pt. "Ptasie opowieści 3" zostało docenione za ciekawą kompozycję i ujęcie tematu. Konkurs był kodowany i każdy z uczestników musiał posiadać swoje GODŁO. Gratulujemy Karolinie niewątpliwego sukcesu, życząc kolejnych super kadrów!!!



 

WYNIKI  OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej prace nadesłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Wakacje”.

W dniu 25 wrzenia 2015 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, w składzie:

  1. Maciej Cytarzyński – Dyrektor MDK
  2. Anna Borsuk-Krasucka – plastyk – organizator konkursu
  3. Ewa Nyc – plastyk – kierownik działu plastyczno-technicznego MDK
  4. Katarzyna Klafta – artysta plastyk
  5. Renata Kryńska – muzyk -  plastyk

  Na konkurs wpłynęło 638 prac z 62 przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, pracowni plastycznych i ośrodków kultury oraz 38 osób indywidualnych z całej Polski.

Komisja po wstępnej selekcji do drugiego etapu zakwalifikowała 303 prace. Ważnym kryterium przy ocenianiu prac była zgodność z regulaminem, estetyka, samodzielność oraz ciekawa interpretacja tematu, wyobraźnia, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów.

Finalistami konkursu zostali uczestnicy WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH FORMAT A4:

W GRUPIE I (5-6 lat)  Hania Ucińska  lat 6 , „Fontanny”

W GRUPIE II (7-9 lat)  Jagoda Ucińska lat 7, „Gdańsk”

Laureatką zaś  w GRUPIE IV (13-16 lat) została  Angelika Kołodziej lat 14, „Paryż 1909 rok”.

                                            SERDECZNIE GRATULUJEMY !
 

WAKACJE ZE SZTUKĄ w GALERII "OGRÓD SZTUKI"

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PLASTYCZNE W KAŻDY WTOREK, w godz 10.00 - 17.00

10.00- 11.30 - Zabawy ze sztuką, zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat.

12.00 - 13.30 - Zabawy ze sztuką , zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat.

14.00-15.30 - Spotkania ze sztuką, zajęcia plastyczne dla młodzieży w wieku 13- 17 lat.

15.45-17.00- konsultacje plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Wyniki konkursu plastycznego "Wiosenny pejzaż"
Miło nam poinformować, że podopieczni warsztatów plastycznych FORMAT A4 po raz kolejny zostali docenieni przez jury konkursu plastycznego. Tym razem był to konkurs "Wiosenny pejzaż". Nagrodzono prace Doriana Bąka, Aleksnadry Kaweckiej, Angeliki Kołodziej, Alicji Leek i Natalii Młynarczyk. Serdecznie gratulujemy młodym artystom! 

 


Wyniki konkursu fotograficznego "Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży"
Konstantynowianka WERONIKA WINTROWICZ zdobyła nagrodę „KODAK EXPRESS FOTO CENTRUM” Białystok. Na wystawę pokonkusową zakwalifikowały się również fotografie autorstwa Roberta Cierpikowskiego, Dawida Kubickiego, Mateusza Majchrzaka, Anny Marszałek, Marty Pawlak i Alicji Rosiak. Na konkurs nadesłano prawie 2,5 tysiąca zdjęć, zgłoszono 555 autorów. Serdecznie gratulujemy!!!



Konstantynowianka wśród laureatów konkursu plastycznego z Japonii!
Małgorzata Stachura, uczennica konstantynowskiego gimnazjum i uczestniczka warsztatów plastycznych w Galerii "Ogród Sztuki"  

laureatką międzynarodowego japońskiego konkursu na rysunek.  W ostatniej edycji konkursu konkurencja była ogromna. Zgłoszonych zostało niemal 24 tys. prac dzieci z 83 krajów całego świata. Z samej Polski tylko - aż 77! Rysunki, po wstępnej selekcji, oceniane były przez jury konkursowe złożone z wybitnych znawców sztuki, takich jak Sachio Kamogawa, dyrektor generalny Narodowego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Tokio, prof. Yukio Umehara z Narodowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio, Kazuo Nagaseki, przewodniczący Japońskiej Federacji Nauczycieli Edukacji Artystycznej czy Masako Yuki, znana ilustratorka książek dla dzieci. Przyznano łącznie 200 nagród i wyróżnień.      

GRATULUJEMY!


Nagrodzeni podopieczni warsztatów FORMAT A4 
Wyniki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Morskie Opowieści" przyniosły miłe niespodzianki dla podopiecznych warsztatów plastycznych Format A4. Tym razem wyróżniono pracę Lidii Wodzickiej, a dzieło Julii Zapart zakwalifikowano po wystawy pokonkursowej. Gratulujemy!




Wyróżnienie dla naszej podopiecznej
W konkursie plastycznym organizowanym przez Automobilklub Łódź pt. "Bezpieczna droga do szkoły" wyróżniono pracę Angeliki Kołodziej. Serdecznie gratulujemy!


Wyniki konkursu "Światło wieczorową porą" - Gratulujemy!!!
  

 


Wyniki konkursu "Witkacy i ja" - Gratulujemy!!!

Protokół

z posiedzenia komisji VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i ja” z dnia 24 marca 2015 r.

Na konkurs wpłynęło ogółem 390 prac z 54 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych   z całej Polski; w tym 213 prac plastycznych i 177 fotografie.

Uwarunkowań regulaminowych nie spełniły 4  prace.

Komisja w składzie:

przewodnicząca:  Anna Sujecka / historyk sztuki i pracownik Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku/,

członkowie: Renata Sztabnik / specjalista ds. zarządzania projektami Miejskiej Biblioteki w Słupsku /, Maciej Tupajka / artysta fotografik /, Agnieszka Babińska / artysta fotografik/, Bogdan Jankowski / historyk sztuki /, Jacek Szuba / prezes fundacji INDYGO  i członek słupskiej grupy „Witkacy cacy cacy”/ dokonała wyboru najciekawszych prac plastycznych i fotograficznych nadesłanych na konkurs, które rozpatrywano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne i licea plastyczne.

Prace plastyczne

Szkoły gimnazjalne

I miejsce

Angelika Kołodziej – MOK, Konstantynów Łódzki

opiekun: Wiesława Przybyło-Cieślik

II miejsce

Diana Skublicka  – Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa

opiekun: Marcin Teodorski

III miejsce

Alicja Basichowska  – Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku,

opiekun: Wioletta Miś                                                

wyróżnienie

Katarzyna Racka – Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku

opiekun: Wioletta Miś

Katarzyna Krzysztofowicz -  MOK, Konstantynów Łódzki

opiekun: Wiesława Przybyło-Cieślik

Aleksandra Dobrosińska  -  MOK, Konstantynów Łódzki

opiekun: Wiesława Przybyło-Cieślik

    
Weronika Kołodziej; Katarzyna Krysztofowicz; Aleksandra Dobrosińska 


Kolejne powody do zadowolenia!

W  Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży komisja konkursowa oceniła prace nadesłane na III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Moje Anioły . Na konkurs  wpłynęły 2063 prace – kompozycje na płaszczyźnie i przestrzenne. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych : 6-9 lat ,10-12 lat , 13-15 lat i powyżej 15 lat . Przyznano miejsca ,wyróżnienia i wyróżnienia honorowe w formie kwalifikacji do wystawy. 

1.Katarzyna Krysztofowicz - WYRÓŻNIENIE

2. Amelia Tosik 

3. Amelia Uchańska 

4. Julia Pertkiewicz

5. Magdalena Młodzik

6. Patrycja Nowak

7. Aleksandra Dobrosińska

8. Jan Staniek

9. Mateusz Majchrzak 
Gratulujemy!
Ferie, ferie i po feriach!

Tegoroczne ferie zimowe minęły dzieciom zaprzyjaźnionym z Galerią „Ogród Sztuki” bardzo wesoło. Uczestnicy poznali nowe techniki i nieco inne sposoby wykorzystania znanych im materiałów. Wspólnie tworzyliśmy obrazki z pasty do zębów, chrupek kukurydzianych, ryżu i herbaty, lepiliśmy zoo z plasteliny, bawiliśmy się kalkografią i papierowymi kukiełkami.

Bardzo dziękujemy dzieciom za zaangażowanie w tworzone prace i wiele radości, którą wniosły w mury Galerii „Ogród Sztuki”.


  


 

Nowy rok - nowi laureaci!

W 2015 roku nie zwalniamy tempa. W kolejnym konkursie plastycznym podopieczni warsztatów FORMAT A4 zdobyli nagrody i wyróżnienia. Tym razem w konkursie Ryńskiego Centrum Kultury "Anioły Bożego Narodzenia 2015" nagrodę główną przyznano Laurze Zuchmańskiej, wyróżnienia Natalii Kiejnich i Katarzynie Krysztofowicz. Nominacje do wystawy zdobyli: zuzanna Ilska,Aleksandra Kawecka i Dawid Kubicki. GRATULUJEMY!!!

Czas na podsumowanie 

W tym półroczu dzieci i młodzież z warsztatów plastycznych FORMAT A4 wzięły udział w 23 konkursach plastycznych i fotograficznych. W wielu z nich ich prace zostały docenione. Poniżej znajdziecie konkursy i naszych lauretów. GRATULUJEMY MŁODYM ARTYSTOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Wykaz konkursów artystycznych
  1. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Pocztówka z wakacji”, Warszawa 2014
  2. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lato, lato zostań dłużej…”, Łódź 2014
  3. 45 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Ministra Spraw Zagranicznych Japonii, Ministra Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii
  4. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Cztery pory roku – twórczość Józefa Chełmońskiego w 100 rocznice urodzin”, Muzeum w Łowiczu 2014
  5. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Cztery pory roku - jesień”, Wałbrzych 2014
  6. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Barwy jesieni”, Stargard Szczeciński 2014
  7. IX Ogólnopolskie Biennale Plastyczne pt. „ ROK POLSKI W TRADYCJI I OBYCZAJACH”, Warszawa 2014
  8. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Anioły są takie”, Lubin 2014
  9. XV Ogólnopolski konkurs plastyczny „Karta świąteczna, Boże Narodzenie – Nowy Rok” Pabianice 2014
  10.  Ogólnopolski konkurs plastyczny „Świąteczna bombka” , Gdańsk 2014
  11.  Ogólnopolski konkurs plastyczny „Papież Franciszek w oczach dzieci”, Turek 2014
  12.   XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ „NAJPIĘKNIEJSZA JEST MOJA OJCZYZNA” 2014
  13.  Ogólnopolski konkurs Fotograficzny – „Potęga Łodzi”, Łódź 2014
  14.  Pocztówka do Św. Mikołaja” – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny , Warszawa 2014
  15.  Ogólnopolski konkurs plastyczny „Anioły muśnięcie skrzydeł”, Wałbrzych 2014
  16. „Aniele stróżu mój” – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, Gimnazjum w Reczu 2014
  17.  XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Klucz do ojczyzny – Boże Narodzenie , Nowy rok”, Centrum Kultury Izabelin 2014
  18. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Drzewo”, MDK Śródmieście, Wrocław 2014
  19.  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ikony Popkultury”, Wrocław 2014
  20. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „El Greco”, Muzeum w Siedlcach 2014
  21. XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna Boże Narodzenie – Nowy Rok”, MDK Pabianice 2014
  22. Powiatowy konkurs plastyczno-ekologiczny „Pabianicka Szopka Bożonarodzeniowa i ozdoba choinkowa” , MOK im Zbigniewa Herberta w Pabianicach 2014
  23. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pejzaż polski – łąka” MDK Gdynia - Grabowo 2014

Laureaci i finaliści

  1. Oliwia Janik / Nominacja w XI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ „NAJPIĘKNIEJSZA JEST MOJA OJCZYZNA” 2014, Warszawa
  2. Amelia Stępniewska / Nagroda za pracę malarską w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „„Anioły są takie”, Lubin 2014
  3. Natalia Młynarczyk / Nagroda za kolaż w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Anioły są takie”, Lubin 2014
  4. Marta Krasińska / I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lato, lato zostań dłużej…”, Łódź 2014
  5. Magdalena Młodzik  / Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lato, lato zostań dłużej…”, Łódź 2014, I etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „El Greco”; Nagroda za rysunek w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „„Anioły są takie”, Lubin 2014
  6. Marta Pawlak / Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lato, lato zostań dłużej…”, Łódź 2014
  7. Aleksandra Bieńkowska / II Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Cztery pory roku – twórczość Józefa Chełmońskiego w 100 rocznicę urodzin”, Muzeum w Łowiczu 2014; Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lato, lato zostań dłużej…”, Łódź 2014
  8. Karina Michalak / Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lato, lato zostań dłużej…”, Łódź 2014
  9. Karolina Będkowska / Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lato, lato zostań dłużej…”, Łódź 2014
  10. Magdalena Augustyniak / Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Pocztówka z wakacji”, Warszawa 2014; Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji”, Warszawa 2014
  11. Karolina Szurczak / I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Cztery pory roku według Józefa Chełmońskiego w 100 rocznicę urodzin”, Muzeum w Łowiczu 2014
  12. Katarzyna Michalak / III Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Cztery pory roku – twórczość Józefa Chełmońskiego w 100 rocznicę urodzin”, Muzeum w Łowiczu 2014
  13. Katarzyna Krysztofowicz / III Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym – „Potęga Łodzi”, Łódź 2014; Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”, Lublin 2014
  14. Julia Chojnicka / Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”, Lublin 2014 
  15. Marta Pawlak / Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”, Lublin 2014
  16. Dorian Bąk / Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”, Lublin 2014
  17. Dominika Bińczyk / Nagroda w VII Ogólnopolskim konkursie plastycznym na kartę świąteczną , Świdnica 2014
  18. Dawid Kubicki / I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioły muśnięcie skrzydeł”, Wałbrzych 2014, I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Pejzaż polski – łąka” MDK Gdynia 2014; Wyróżnienie w XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka świąteczna Boże Narodzenie – Nowy Rok”, MDK Pabianice 2014; Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Lato, lato zostań dłużej…”, Łódź 2014
  19. Angelika Kołodziej / Wyróżnienie  VII Ogólnopolskim konkursie plastycznym na kartę świąteczną, Świdnica 2014; Wyróżnienie  VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym   „Karta świąteczna- Boże Narodzenie”, Świdnica 2014



Gratulujemy!
Uczestniczka warsztatów plastycznych
FORMAT A4 Dominika Bińczyk (15l.)zdobyła nagrodę
w ko
nkursie plastycznym
"
 

Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Ku

ltury w Świdnicy.
W tym samym konkursie wyróżnienie zdobyła Angelika Kołodziej (13l.). Na konkurs w tym roku nadesłano 3188 prac, przyznano 25 nagród i 27 wyróżnień! Gratulujemy młodym artystkom!

  




















 

LAUREACI KONKURSÓW PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNYCH w Roku Kulturalnym 2013/2014

Weronika Kołodziej ( 16 lat) uczestniczka Warsztatów Plastycznych ‘Format A4”, która 
zdobyła najwięcej nagród w roku kulturalnym 2013/2014 


Maria Wojniak najsympatyczniejsza mała artystka, która zdobyła największą liczbę nagród w konkursach plastycznych międzynarodowych i ogólnopolskich


Magda Piekarska ( 16 lat) druga w kolejności uczestniczka Warsztatów Plastycznych ‘Format A4”, 

która zdobyła najwięcej nagród w roku kulturalnym 2013/2014












W roku kulturalnym 2013/2014 uczestnicy Warsztatów Plastycznych „Format A4” i młodzież gimnazjalna z koła plastycznego wzięli udział w około 40 konkursach plastyczno-fotograficznych, zdobywając 121 nagród i wyróżnień ogólnopolskich i międzynarodowych. 

Za wysoki poziom realizowanych prac oraz zaangażowanie w twórcze przedsięwzięcia artystyczne dzieci i młodzież gimnazjalna otrzymała również stypendia Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza. W sesji letniej te prestiżowe nagrody zostały rozdane 24 czerwca w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta następującym osobom:

Marii Wojniak, Ewie Kolasa, Aleksandrze Kaweckiej - Warsztaty Format „A4”

Weronice Kołodziej, Magdzie Piekarskiej, Grzegorzowi Michalskiemu, Patrycji Rzońca – Gimnazjum Nr 1

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, śląc jednocześnie życzenia sukcesów na niwie artystycznej plastyczno-fotograficznej. Słowa papieża Jana Pawła II niech podkreślą rolę, jaką spełnia sztuka w życiu kulturalnym każdej gminy, jej promocji oraz propagowaniu postaw twórczych. 

„Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”(papież Jan Paweł II)

Kierownik i Starszy Kustosz Galerii „Ogród sztuki” mgr Wiesława Przybyło-Cieślik
Koordynator pracy artystycznej mgr Anna Rogalska
Instruktor działań artystycznych artysta plastyk Karolina Banasiak

Poniżej grafik wszystkich konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich oraz ich laureaci i finaliści
Grafik konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i miejskich . w których uczestniczyli podopieczni Galerii „ Ogród sztuki”:
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka z wakacji”, Warszawa 2013
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moja rodzina”, Częstochowa 2013
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Pabianice 2013
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Świdnica
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno-Plastyczny „Światło”, Kraków 2013
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Stylowy Anioł tuż obok”- Radomsko 2013
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Aniołowo”- Chorzów 2013
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Wszyscy jesteśmy aniołami” , Chrzanów 2013
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Anioły są takie”, Lublin
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Jan Paweł II - papież wszystkich ludzi”, Łódź
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Boże Narodzenie” 2013, Izabelin 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Jan Paweł II bliski dzieciom”, Nowy Sącz, wydawnictwo „Promyczek” konkurs dla klas I-VI
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „ Ochrona przyrody i krajobrazu w obiektywie” , Warszawa 2013
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Labirynt wyobraźni”, Dąbrowa Górnicza 2014
Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ 14 MTT w oczach młodego widza”, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mały Chopinoskop” – Warszawa 2014
Udział dzieci i młodzieży w ... konkursach plastyczno-fotograficznych międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich – I półrocze
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Biennale „ Wielcy znani i nieznani- Salvadore Dali”, Rybnik 2014
VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioł XXI wieku”, Będzin 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioł 2013/2014”, Warszawa 2014 „Dorożkarnia”
XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej COLOR ART. „W krainie, Bajki, Baśni i legendy”. Goleniów 2014
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Morski świat przyszłości” , Warszawa 2014
XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Taki duży taki mały – Papież Jan Paweł II” 
Biblioteka Instytutu Papieskiego w Krakowie 2014
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Światło wieczorową porą”, Pabianice 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Witkacy i ja” , Słupsk 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Samochód marzeń” – ogólnoświatowy konkurs VIII edycji „TOYOTA Dream Car Art. Contekst” , Warszawa 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Karta świąteczna” - Fundacja Wspierania 
Twórczości, Kultury i Sztuki ARS w Poznaniu 2014
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Karta świąteczna”, Muzeum w Chełmie 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Karta świąteczna” , Baranów Sandomierski 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ptasi mieszkańcy krainy wyobraźni”, Wrocław 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Karta Wielkanocna ” , Lubliniec 2014
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „ Rzeka zatrzymana w kadrze”
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Wiosenny pejzaż” , Rzgów 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Mój Brzechwa” , Kraków 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu”, Pabianice 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „„Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie!”, Warszawa 2014
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIĄ", Głowno 2014
III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Jestem Przyjacielem Ziemi", Warszawa 2014
Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Świerszczykowe wierszyki – mały przyrodnik”, Łódź
Laureaci i finaliści konkursów:
Warsztaty Plastyczne „Format A4”
1. Kozłowska Nina – Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Świdnica
2. Gańczarczyk Oliwia - Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Świdnica
3. Wojniak Maria - Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Świdnica
4. Amelia Tosik – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Świdnica
5. Maria Dudek- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Świdnica
6. Zuzanna Kleczaj - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Świdnica
7. Julia Milopulos- Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Świdnica
8. Ewa Kolasa- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Pabianice
9. Maria Wojniak- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ Boże Narodzenie – Nowy Rok 2013”, Pabianice
10. Oliwia Janik – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami”, Chrzanów 2013
11. Amelia Tosik - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami”, Chrzanów 2013
12. Julia Ostrowska - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami”, Chrzanów 2013
13. Maria Ciesielska - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami”, Chrzanów 2013
14. Aleksandra Kawecka - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami”, Chrzanów 2013
15. Krystian Śmiałek - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami”, Chrzanów 2013
16. Laura Bujnowicz – III Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie 2013”, Izabelin 2014
17. Maria Wojniak - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie 2013”, Izabelin 2014
18. Alicja Witkowska - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie 2013”, Izabelin 2014
19. Oliwia Janik - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
20. Maria Wojniak - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
21. Michalina Kania - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
22. Amelia Stępniewska - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
23. Oliwia Janik – Wyróżnienie Specjalne poza kategorią wiekową XV w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
24. Laura Zuchmańska - Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Chopinoskop” , Narodowy Instytut Chopina Warszawa 2014
25. Angelika Kołodziej - – II Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Anioł XXI wieku”, Będzin 2014
26. Aleksandra Fret - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
27. Gabriela Michalak - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
28. Sandra Samulska - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
29. Agata Rosiak - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
30. Weronika Domagała - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
31. Amelia Tosik - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
32. Szymon Sudak - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
33. Wojciech Fiszer - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
34. Ewa Kolasa - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
35. Oliwia Gańczarczyk - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
36. Magdalena Augustyniak - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
37. Julia Milopulos - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
38. Amelia Stępniewska - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
39. Natalia Kiejnich - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
40. Aleksandra Kawecka - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
41. Angelika Kołodziej - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
42. Dominika Linczewska - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
43. Karina Wąsowska- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
44. Karolina Witak - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
45. Oliwia Janik - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
46. Liliana Dądziak - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
47. Maria Wojniak- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
48. Laura Bujnowicz - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014
49. Alicja Witkowska - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje – Wielkanoc”, Izabelin 2014              
50. Klaudia Bujnowicz – I Nagroda w regionalnym konkursie plastycznym „Wiosenny pejzaż” Rzgów 2014
51. Natalia Kiejnich – III Nagroda w regionalnym konkursie plastycznym „Wiosenny pejzaż” Rzgów 2014
52. Laura Zuchmańska - Dyplom uznania w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Witkacy i ja” w Słupsku
53. Angelika kołodziej - Dyplom uznania w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Witkacy i ja” w Słupsku
54. Julia Ostrowska – I Nagroda w regionalnym konkursie plastycznym „Wielkanoc 2014”, Baranów Sandomierski
55. Szymon Sudak – III Nagroda w regionalnym konkursie plastycznym „Wielkanoc 2014”, Baranów Sandomierski
56. Aleksandra Kawecka - III Nagroda w regionalnym konkursie plastycznym „Wielkanoc 2014”, Baranów Sandomierski
57. Anna Zganiacz – II Nagroda w regionalnym konkursie plastycznym „Wielkanoc 2014”, Baranów Sandomierski
58. Oliwia Janik – Nagroda w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „ Ilustracja do wierszy Brzechwy” Kraków 2014

Koło plastyczne - Gimnazjum Nr 1
59. Weronika Kołodziej - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło”, Kraków
60. Aleksandra Michalak - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło”, Kraków
61. Magda Piekarska – Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło”, Kraków
62. Patrycja Adamus – Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło”, Kraków
63. Bartłomiej Strehl - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło”, Kraków
64. Sara Franciszkowska - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło”, Kraków
65. Justyna Zarzycka- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami”, Chrzanów 2013
66. Karolina Kuklińska - Nagroda publiczności w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie 2013”, Izabelin 2014
67. Weronika Kołodziej - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
68. Adrianna Rogalińska - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
69. Magda Piekarska- Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
70. Alicja Rosiak - Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
71. Małgorzata Stachura- Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie „Wakacje pod żaglami”, Łódź 2014
72. Bartłomiej Strehl - Nominacja w wojewódzkim konkursie plastycznym MTT w „Oczach młodego widza”, Łódź 2014
73. Karolina Kuklińska - Nominacja w wojewódzkim konkursie plastycznym MTT w „Oczach młodego widza”, Łódź 2014
74. Grzegorz Kijak - Nominacja w wojewódzkim konkursie plastycznym MTT w „Oczach młodego widza”, Łódź 2014
75. Adrianna Rogalińska- Nominacja w wojewódzkim konkursie plastycznym MTT w „Oczach młodego widza”, Łódź 2014
76. Weronika Kołodziej – Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Chopinoskop” , Narodowy Instytut Chopina Warszawa 2014
77. Dominika Janas - Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Chopinoskop” , Narodowy Instytut Chopina Warszawa 2014
78. Patrycja Rzońca - Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Chopinoskop” , Narodowy Instytut Chopina Warszawa 2014
79. Michalski Grzegorz - Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Chopinoskop” , Narodowy Instytut Chopina Warszawa 2014
80. Majchrzak Mateusz - Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Chopinoskop” , Narodowy Instytut Chopina Warszawa 2014
81. Różycka Malwina - Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Chopinoskop” , Narodowy Instytut Chopina Warszawa 2014
82. Magda Piekarska – II Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Anioł XXI wieku”, Będzin 2014
83. Magda Piekarska – Wyróżnienie Specjalne w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Taki duży , taki mały – Jan Paweł II”
84. Karolina Kuklińska - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Taki duży , taki mały – Jan Paweł II”
85. Kamila Sobczak - Wyróżnienie Specjalne w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Taki duży , taki mały – Jan Paweł II”
86. Agata Pecujko - Wyróżnienie Specjalne w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Taki duży , taki mały – Jan Paweł II”
87. Weronika Kołodziej – II NAGRODA w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „ Światło wieczorową porą”
88. Julia Błaszczyk – Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „ Światło wieczorową porą”
89. Małgorzata Stachura - nominacja w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „ Światło wieczorową porą”
90. Julia Błaszczyk - nominacja w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „ Światło wieczorową porą”
91. Sylwia Wielgus - nominacja w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „ Światło wieczorową porą”
92. Marta Pawlak - II NAGRODA w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „ Światło wieczorową porą”
93. I miejsce- Jakub Orzechowski (16 lat)- Nieprzemakalni 1, 2, 3, 4- Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
94. II miejsce- Weronika Kołodziej (16 lat)- Lśniący Bałtyk 1, 2, 3- Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
95. - Julia Błaszczyk (15 lat)- W majestacie odchodzącego dnia - Gimnazjum nr 1 Konstantynowie Łódzkim
96. - Marta Pawlak (15 lat)- Szmaragdowe wybrzeże - Konstantynów Łódzki
97. - Zuzanna Żubicka (16 lat)- Gitarowe wariacje I, II, III, IV- Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim

Kwalifikacje do wystawy
98. - Sylwia Wielgus (15 lat)- Kwiat nocy- Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
99. - Małgorzata Stachura (13 lat)- Powiew świeżości; Odbicie w lustrze wody; Blask przyrody- Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
100. - Julia Błaszczyk (15 lat)- Wieczór w przestworzach- Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim
101. Patrycja Rzońca ( 14 lat) – III Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno- Fotograficznym „Witkacy i ja” w Słupsku
102. Adrianna Rogalińska ( 15 lat) – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno- Fotograficznym „Witkacy i ja” w Słupsku
103. Dominika Janas ( 15 lat) - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Witkacy i ja” w Słupsku
104. Ewa Żyłka ( 15 lat) – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Karta świąteczna” - Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS w Poznaniu
105. Rogalińska Adrianna (15 lat) – Nagroda w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „ Tradycje Wielkanoc”, Muzeum Ziemi Chełmińskiej
106. Monika Paturaj ( 15 lat) - Nagroda w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „ Tradycje Wielkanoc”, Muzeum Ziemi Chełmińskiej
107. Mateusz Pinkosz - Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „ Tradycje Wielkanoc”, Muzeum Ziemi Chełmińskiej
108. Milena Przyborek ( 15 lat) - Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „ Tradycje Wielkanoc”, Muzeum Ziemi Chełmińskiej
109. Karolina Będkowska 9 14 lat) – Nominacja w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „ Człowiek , Świat, Przyroda” , Koszalin 
110. Magdalena Piekarska - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje”, Izabelin 2014
111. Monika Wrzesińska - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
112. Milena Przyborek - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
113. Małgorzata Stachura - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
114. Zuzanna Szczerba - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
115. Aleksandra Dobrosińska - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
116. Alicja Rosiak - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
117. Aneta Piotrowicz - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
118. Grzegorz Michalski - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje”, Izabelin 2014
119. Janek Staniek - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
120. Karolina Kuklińska – Nagroda Publiczności w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tradycje ”, Izabelin 2014
121. Mateusz Adamus - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Kolor” Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Elbląg 2014





Wyniki konkursu fotograficznego KOLOR

W dniu 5 maja 2014 odbyła się ocena prac nadesłanych na III edycję konkursu fotograficznego skierowanego do uczniów gimnazjów organizowanego przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. Nadesłano 348 zdjęć z 51 szkół i ośrodków kultury. Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie  zdobył Mateusz Adamus z Konstantynowa Łódzkiego za pracę „W żółtych promieniach słońca”.

Gratulujemy Mateuszowi zdobycia nagrody, życząc jednocześnie kolejnych udanych kadrów fotograficznych.

W imieniu organizatorów zapraszamy na wernisaż wystawy  pokonkursowej  połączony z wręczeniem nagród 6 czerwca  o godz. 17:00 w  holu głównym Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID  w Elblągu, Plac Jagiellończyka 1


Laury dla uczestniczek warsztatów Format A4!

Z przyjemnością informujemy, że po uczestniczki warsztatów Format A4: Natalia Kiejnich i Klaudia Bujnowicz zostały laureatkami konkursu plastycznego "Wiosenny pejzaż". Serdecznie gratulujemy młodym artystkom! 

Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Obrzędowej Plastyki Wielkanocnej „WIELKANOC 2014”,
organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim  

Z przyjemnością informujemy, że laureatami w Ogólnopolskim Konkursie Obrzędowej Plastyki Wielkanocnej „WIELKANOC 2014” organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim, 
w kategorii KARTY ŚWIĄTECZNE zostali:

  • Ostrowska Julia (8 lat) – I miejsce w I kategorii wiekowej 
  • Sudak Szymon (10 lat) – III miejsce w I kategorii wiekowej
  • Zganiacz Anna (12 lat) – II miejsce w II kategorii wiekowej
  • Kawecka Aleksandra (12 lat) – III miejsce w II kategorii wiekowej

22 kwietnia 2014 roku jury w składzie: dr Magdalena Stokłosa – dyrektor M-GOK/instruktor plastyki, Katarzyna Gwoździkowska, mgr Barbara Sroczyńska – instruktor ds. folkloru 
oceniło 109 prac, z czego aż 20 pochodziło z MOK i Galerii „OGRÓD SZTUKI” w Konstantynowie Łódzkim.

Komisja oceniająca prace zwróciła szczególną uwagę na samodzielne wykonanie prac i kontynuację tradycji ludowej. Prace miały być takie, jakie kiedyś zdobiły stoły wielkanoicne. 
Komisja stwierdziła, że duża ilość prac była wykonana na wysokim poziomie artystycznym. 
Komisja nagrodziła tylko te prace, które wykonane były z naturalnych materiałów i nawiązywały do ginących lokalnych tradycji ludowych.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody, natomiast pozostali uczestnicy wyróżnienia i drobne upominki. 
Organizatorzy gratulują laureatom, opiekunom i nauczycielom dziękują za trud opieki artystycznej i organizację wysyłki konkursu.

Gratulujemy!

Opiekun artystyczny dzieci i młodzieży Wiesława Przybyło-Cieślik


 

Nagroda w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Świąteczna Pocztówka" – Fundacja ARS – Poznań 2014 
 

Z przyjemnością informujemy, że laureatką V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Świąteczna Pocztówka" została:

Ewa Żyłka (15 lat) – wyróżnienie w kategorii do 16 lat, uczennica Gimnazjum nr 1

Celem konkursu jest utrwalanie wśród dzieci i młodzieży symboli i zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi, a także kreatywne ich interpretowanie poprzez sztuki plastyczne. 

Główną ideą konkursu jest podtrzymywanie tradycji tworzenia i wysyłania pocztówek z życzeniami okolicznościowymi. Co roku jedną z głównych nagród jest drukowanie prac dzieci w postaci prawdziwych pocztówek, dzięki Poczcie Polskiej – głównemu mecenasowi konkursu. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Poznania.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 7 kwietnia 2014 roku o godz. 11.00 w holu Urzędu Miasta Poznania przy ul. Plac Kolegiacki 17. Organizatorzy serdecznie zapraszają nagrodzonych wraz z opiekunami do Poznania.

Gratulujemy!

Opiekun artystyczny dzieci i młodzieży Wiesława Przybyło-Cieślik


Nagrody i wyróżnienia w VII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło wieczorową porą" dla konstantynowskich uczniów – MDK Pabianice 2014 

W VII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Światło wieczorową porą" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury wzięło udział 75 uczestników z 23 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu całej Polski. Łącznie zgłoszono 214 zdjęć.

Jury w składzie: Beata Jaśniak-artysta fotografik, Dominika Małgorzata Tępińska-artysta fotografik, Jacek Kowalski-artysta plastyk - nagrodziło pięciu uczestników konkursu z Konstantynowa Łódzkiego oraz prace trzech osób zakwalifikowało dodatkowo do wystawy. W sumie prace ośmiu konstantynowian zostało zauważonych i docenionych w konkursie.

Orzechowski_Nieprzemakalni 1 Orzechowski_Nieprzemakalni 2 Orzechowski_Nieprzemakalni 3 Orzechowski_Nieprzemakalni 4

Jakub Orzechowski - Cykl : Nieprzemakalni I, II, III, IV - I nagroda

Nagrody zdobyli:

  • Jakub Orzechowski (16 lat) – I miejsce w kategorii do 16 lat za prace pt.„Nieprzemakalni 1, 2, 3, 4” –  uczeń Gimnazjum nr 1
  • Weronika Kołodziej (16 lat) – II miejsce w kategorii do 16 lat za prace pt.„Lśniący Bałtyk 1, 2, 3” – uczennica Gimnazjum nr 1

Wyróżnienia zdobyli:

  • Julia Błaszczyk (15 lat) – wyróżnienie za pracę pt.„W majestacie odchodzącego dnia” – uczennica Gimnazjum nr 1
  • Marta Pawlak (15 lat) – wyróżnienie za pracę pt.„Szmaragdowe wybrzeże”
  • Zuzanna Żubicka (16 lat) – wyróżnienie za pracę pt.„Gitarowe wariacje I, II, III, IV” – uczennica Gimnazjum nr 1

Kwalifikacje do wystawy:

  • Sylwia Wielgus (15 lat) – praca pt.„Kwiat nocy” – uczennica Gimnazjum nr 1
  • Małgorzata Stachura (13 lat) – prace pt. „Powiew świeżości”; „Odbicie w lustrze wody”; „Blask przyrody” – uczennica Gimnazjum nr 1
  • Julia Błaszczyk (15 lat) – praca pt.”Wieczór w przestworzach” – uczennica Gimnazjum nr 1 
konkurs_swiatlo_pabianice

Uroczystość wręczenia nagród i wernisaż odbyły się 28 marca 2014 o godz. 18.00 w MDK Pabianice przy ul. Pułaskiego 38.


Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu z Konstantynowa Łódzkiego!  

Opiekun artystyczny dzieci i młodzieży Wiesława Przybyło-Cieślik










 
 


Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „TAKI DUŻY, TAKI MAŁY ... ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II I JA – PAPIEŻ POLAK W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY" - Kraków 2014 

12 marca 2014 roku Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „TAKI DUŻY, TAKI MAŁY ... ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II I JA – PAPIEŻ POLAK W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY" adresowanego do młodego pokolenia, uczącego się w gimnazjach, szkołach podstawowych i przedszkolach.

Laureatkami konkursu z Konstantynowa Łódzkiego zostały uczennice z grupy artystycznej w Gimnazjum nr 1:

  • Piekarska Magda – Wyróżnienie specjalne w kategorii klas I-III gimnazjum
  • Kuklińska Karolina – Wyróżnienie w kategorii klas I-III gimnazjum
  • Pecujko Agata – Wyróżnienie w kategorii klas I-III gimnazjum
  • Sobczak Kamila – Wyróżnienie w kategorii klas I-III gimnazjum

Karolina Kuklińska_JP II_Kraków_wyróżnienie

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Krakowa prof. dr hab. Jacek Majchrowski, Jego Eminencja Stanisław Kardynał Dziwisz - Metropolita Krakowski, Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak – Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Na konkurs ogółem wpłynęły 1498 prac z placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski. Nagrodzono 135 uczestników konkursu w różnych kategoriach wiekowych - w tym: kategoria przedszkole i klasa „0", kategoria klasy I – III szkoły podstawowej, kategoria klasy IV – VI szkoły podstawowej, kategoria klasy I – III gimnazjum.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, odbędzie się 25 marca 2014 roku, o godz. 10.30 w budynku Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przy ul. Bobrzyńskiego 10.

Młodym artystkom serdecznie gratulujemy!

Opiekun artystyczny dzieci i młodzieży Wiesława Przybyło-Cieślik


 

KOMUNIKAT KONKURSOWY

VII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „POLSKIE OGRODY - LITERATURA"

3 marca ostatecznie zakończyliśmy przyjmowanie prac na VII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „POLSKIE OGRODY - LITERATURA" organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Galerię OGRÓD SZTUKI w Konstantynowie Łódzkim.

Jury oceni wszystkie nadesłane prace 7 marca 2014 roku, a komunikat z wynikami konkursu zostanie umieszczony na głównej stronie  internetowej MOK w dniu 10 marca 2014r. Ponadto laureaci i finaliści zostaną powiadomieni drogą e-mailową i telefonicznie.

Trzymajcie mocno kciuki!

:-)))

Z pozdrowieniami,

Organizatorzy konkursu: Miejski Ośrodek Kultury i Galeria OGRÓD SZTUKI w Konstantynowie Łódzkim

 

 


 

anioł XXI wieku

 

Laureatki VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ANIOŁ XXI wieku"

21 lutego 2014 roku ogłoszono

wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ANIOŁ XXI wieku" zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Będzinie. Jury w składzie: Anna Pałys-Zatorska - artysta plastyk ceramik, Przewodnicząca Komisji; Leszek Szymczyk - artysta plastyk, Starostwo Powiatowe w Będzinie; Barbara Stelmach - Urząd Miejski w Będzinie; Ewa Trefon - artysta plastyk, Ośrodek Kultury w Będzinie oceniło prace i przyznało nagrody.

Laureatkami konkursu z Konstantynowa Łódzkiego zostały uczestniczki Warsztatów Plastycznych FORMAT A4:

  • Angelika Kołodziej (12 lat) - II Nagroda w kategorii wiekowej 10-12 lat
  • Magda Piekarska (15 lat) - II Nagroda w kategorii Gimnazjum

Na konkurs ogółem wpłynęły 1063 prace z ponad 80 ośrodków kultury z całej Polski. Nagrodzono 85 uczestników konkursu w różnych kategoriach wiekowych - w tym: kategoria klasy I – III, kategoria 10-12 lat, kategoria GIMNAZJUM, kategoria SZKOŁY ŚREDNIE, kategoria SZKOŁY SPECJALNE.

Młodym artystkom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy!

Opiekun artystyczny dzieci i młodzieży Wiesława Przybyło-Cieślik

 

 

 

 

 

 












Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Mały Chopinoskop"

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina z siedzibą w Warszawie ogłosił wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego, którego tematem było stworzenie pracy dowolną techniką plastyczną zainspirowaną muzyką i wizerunkiem Fryderyka Chopina. Dnia 20 lutego 2014 roku Jury konkursu „Mały Chopinoskop" postanowiło nagrodzić 41 prac plastycznych, spośród 331 prac zakwalifikowanych do konkursu.

mały chopinoskop 

Laureatami konkursu z Konstantynowa Łódzkiego zostało, aż 7 osób w tym 6 uczniów z Gimnazjum nr 1 - uczestników zajęć artystycznych i dwie osoby z Warsztatów „FORMAT A4" w Galerii „OGRÓD SZTUKI".

Nagrodzeni:

  • Janas Dominika - kl.III A
  • Weronika Kołodziej - kl.III A
  • Majchrzak Mateusz - kl.I A
  • Michalski Grzegorz - kl.I D
  • Różycka Malwina - kl.III D
  • Rzońca Patrycja - kl.II E
  • Zuchmańska Laura

Cieszymy się bardzo i gratulujemy wszystkim laureatom, zapraszając jednocześnie na uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej „Mały Chopinoskop", który odbędzie się dnia 1.03.2014 o godz. 10.00 w Muzeum Fryderyka Chopina, przy ul. Okólnik 1 w Warszawie.

Opiekunowie artystyczni dzieci i młodzieży: Wiesława Przybyło-Cieślik, Karolina Banasiak






 
 
 



WYRÓŻNIENIE SPECJALNE dla najmłodszej uczestniczki Warsztatów Plastycznych FORMAT A4

Z przyjemnością informujemy o sukcesie OLIWII JANIK (3 lata) - najmłodszej uczestniczki Warsztatów Plastycznych FORMAT A4 w Galerii OGRÓD SZTUKI.

Oliwka zdobyła wyróżnienie specjalne poza kategorią wiekową w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wakacje pod żaglami".

Organiatorzy konkursu serdecznie zapraszają na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się 22 lutego 2014 o godzinie 15.00 w Galerii „Ż" na ul. Żubardzkiej 3 w Łodzi. W programie między innymi: wręczenie nagród i wyróżnień, występy wokalne i instrumentalne, prezentacja multimedialna, a na wystawie będzie można podziwiać prace plastyczne najmłodszych artystów.







  








 


konkursLaureaci XIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Klucz do Ojczyzny - Polski Rok "Boże Narodzenie 2013" W niedzielę 26 stycznia 2014 roku podczas XI Gminnego Przegladu Kolęd zostały ogłoszone wyniki XIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Boże Narodzenie 2013".
Laureatami konkursu z Konstantynowa Łódzkiego zostali:
  • III Nagroda - Laura Bujnowicz z Warsztatów Plastycznych FORMAT A4
  • Nagroda Publicznośći - Karolina Kuklińska, Gimnazjum Nr 1
  • Wyróżnienia - Maria Wojniak i Alicja Witkowska z Warsztatów Plastycznych FORMAT A4

Na konkurs nadesłano 380 prac z całej Polski, a także wiele prac z Litwy, Francji i Czech. Prace były wykonane bardzo różnorodnymi metodami m. in.malowane, wyklejane papierem, makaronem, rysowane, wykuwane na blasze, malowane na drewnie, malowane tuszem. Tematyka prac była zwiazana z bozym Narodzeniem. Nie zabrakło przepieknych szopek, świetych Mikołajów i prezentów z choinkami, a pomysłowośc dzieci i młodziezy nie zna granic. Jury konkursowe w składzie: Małgorzata Jędrysik (plastyk), Kacper Jędrysik (plastyk), Elzbieta Jackowska (plastyk), Hanna Kwietniewska (główny instruktor CKI), Elzbieta Ptasznik (plastyk) oraz goscinnie Krystyna Sienkiewcz (aktorka) przyznało kilka nagród i wele wyróżnień. Były tez wyróżnienia publiczności.

Nagrodzone oraz wyróżnione dzieci i młodzież otrzymały materiały plastyczne w postaci m.in. farb, pędzli, podobrazi.

Wszystkim młodym artystom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Opiekun artystyczy dzieci i młodzieży Wiesława Przybyło-Cieślik


 Wyróżnienia dla uczestników Warsztatów FORMAT A4  z Galerii OGRÓD SZTUKI w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "WSZYSCY JESTEŚMY ANIOŁAMI" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie 

Z przyjemnością informujemy o następnym sukcesie uczestników Warsztatów Plastycznych FORMAT A4  w Galerii OGRÓD SZTUKI. W konkursie przyznano  tylko 31 wyróżnień (nie przyznano nagród głównych), z czego 7 dla Konstantynowa Łódzkiego.

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "WSZYSCY JESTEŚMY ANIOŁAMI" organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zostali:

Oliwia Janik - wyróżnienie

Amelia Tosik - wyróżnienie

Julia Ostrowska - wyróżnienie

Maria Ciesielska - wyróżnienie

Aleksandra Kawecka - wyróżnienie

Krystian Śmiałek - wyróżnienie

Justyna Zarzycka - wyróżnienie

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się 21 grudnia 2013r. o godz.11.30 na Chrzanowskim Rynku.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich laureatów wraz z opiekunami do Chrzanowa.
Nieobecnym laureatom nagrody zostaną przesłane pocztą.











Nagrody dla uczestników Warsztatów FORMAT A4  z Galerii OGRÓD SZTUKI w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "KARTKA ŚWIĄTECZNA  - BOŻE NARODZENIE -NOWY ROK 2013" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy

Z przyjemnością informujemy, o kolejnym sukcesie siedmiu uczestników Warsztatów Plastycznych FORMAT A4  z Galerii OGRÓD SZTUKI w Konstantynowie Łódzkim. 

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "KARTKA ŚWIĄTECZNA BOŻE NARODZENIE NOWY ROK 2013" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy zostali:

Nina Kozłowska - nagroda

Oliwia Gańczarczyk - nagroda

Maria Wojniak - nagroda

Amelia Tosik - wyróżnienie

Maria Dudek - wyróżnienie

Zuzanna Kleczaj - kwalifikacja do wystawy

Julia Milopulos - kwalifikacja do wystawy

Uroczystość wręczenia nagród i wernisaż wystawy odbędzie się 19 grudnia 2013r. o godz. 17:00 w hollu Teatru Miejskiego ŚOK w Świdnicy przy ul. Rynek 43. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich laureatów wraz z opiekunami na wernisaż oraz do obejrzenia wystawy z pracami konkursowymi.





 

Laureaci z Konstantynowa Łódzkiego w XV-ym OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM  "Kartka świąteczna BOŻE NARODZENIE, NOWY ROK" 
MDK Pabianice - edycja 2013 
 

Z przyjemnością informujemy, że dwójka uczestników Warsztatów Plastycznych FORMAT A4  w Galerii OGRÓD SZTUKI została laureatami XV-ego OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Kartka świąteczna BOŻE NARODZENIE, NOWY ROK" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach.

Konstantynowscy laureaci to: 

Ewa Kolasa - wyróżnienie w kategorii 7 lat

Maria Wojniak - wyróżnienie w kategorii 9 lat

Uroczystość wręczenia nagród i otwarcie wystawy odbędzie się 13 grudnia 2013r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach. 
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich laureatów wraz z opiekunami oraz proszą o potwierdzenie przybycia na uroczystość.